تبلیغات
ایده پردازی و خلاقیت | تبلیغات، برندینگ، بازاریابی - نوئل فدریکو: بدون سرمایه چگونه استارت آپم را آغاز کردم؟
منوی اصلی
جستجو

ایده پردازی و خلاقیت | تبلیغات، برندینگ، بازاریابی

 • ایده پردازی و خلاقیت
 • خلاقیت در تبلیغات

از دوستان فعلی تا همکلاسی های سابق؛ اگر پرس و جو کنید خواهید فهمید که خیلی از آنها کسب و کار یا استارت آپ خود را با گرفتن قرض و وام شروع کرده اند. شما هم از این گروه هستید؟

شروع استارت آپ بدون سرمایه

اما شاید این گروه روزی کارشان به بن بست بخورد و در نهایت مجوب ورشکستگی شان شود!

تنها، بدون هیچ گونه قرض و وامی!

در این‌جا  با صحبت‌های نوئل فدریکو همراه خواهیم شد؛ کسی که مدیر بازرگانی و مسئول امور مالی وب‌سایت معروف عکاسی Dreamstime.com می باشد.
او بیان می کند که ما بدون هیچ گونه قرض و وامی از هیچ شخص و هیچ ارگانی کسب و کار خود را شروع کرده و ادامه خواهیم داد! در این مقاله از زبان او خواهیم شنید که شروع استارت آپ بدون سرمایه چگونه برای او طی شد:

شروع کردن یک استارت آپ، بدون متحمل شدن هزینه های مختلف و بدهی ها بسیار سخت است؛ اما غیر ممکن ابدا! ما در شرکت خودم این حرف را جامه عمل پوشاندیم.
من به همرا تیم مدیریت، هرگز از وام یا قرض‌های بانکی و... برای پیش بردن فعالیت‌های اقتصادی‌مان استفاده نکردیم!

جمع کردن سرمایه با کارهای پاره‌وقت

روش های کارشان این بود که نخست، شرکت خودشان را به عنوان کار پاره‌وقت درنظر گرفتند و درکنار این کار، در شرکت‌های مرتبط با استارت آپ‌شان نیز به جمع آوری سرمایه روی آوردند.
با این کار، آن‌ها علاوه بر کسب نمودن تجربه، تا حد نیاز سرمایه جمع آوری نمودند و سپس شرکت خود را به صورت تمام وقت راه‌اندازی کردند.

وی همچنین می‌گوید:

بعد از اولین فروشمان، به ازای 1 دلار، 67 سنت سود بردیم!
همین روش را ادامه داده و کم کم و با صرفه جویی، بدین صورت که خرجی به جز خرج‌های واجب خودمان را متحمل نشویم، توانستیم سرمایه ابتدایی خود را در طی یک سال پس انداز به دست بیاوریم!

شرکت آن‌ها با افزایش دادن کاربرها، وسیع تر شد؛ در سال اول، 45% رشد کاربر، سال بعد 40% رشد و در سال سوم و با بیش از 20% افزایش کاربرها، آنها حدود 15 میلیون عکاس و کاربر را در کنار خود داشتند!

پولی که روزی باید پس بدهید

کارفرمایان در اول کارشان، پول و سرمایه را مانند سوخت مورد نیاز کار خود می‌ پندارند؛ اما واقعا آن‌چیزی که بیشتر از همه مهم است: «بازپس دادن این وام ها و سرمایه هاست».

متاسفانه شما:

 • هرگز هنگام وام گرفتن، به طریقه پس دادن آن حتی فکر هم نمی‌کنید!
 • به آینده کاری خود و اینکه چگونه قرار‌است این مقدار از سرمایه را بازتولید کنید هم توجه کافی و دقیقی ندارید.

نوئل فدریکو در این باره اضافه می‌کند:

افرادی که در ابتدای کار پول و وام دریافت می‌کنند، شاید قادر باشند کار خود را مقداری جلو ببرند؛ اما همیشه به وام‌ها و تزریق سرمایه معتاد خواهند ماند.

وی در ادامه می‌گوید:

کارآفرینی ما نوآورانه بود، اما این نوآوری نیازمند زمان بود تا خود را پیدا کند. ما سود فروش اول را، سرمایه کار بعدی مان میکردیم و این روند تا زمان سوددهی منظم ما، ادامه پیدا می کرد.

ما هزینه‌های کاربران را درسایت خود پایین نگه داشتیم و کنترل کردیم و در ازای آن با هشتگ‌ها و کلمات کلیدی، هرکدام از کاربران را، موظف با تبلیغ و گسترش دادن عکس خود و کسب و کار خودمان کردیم. بدن صورت ما توانستیم مسیر گسترده‌شدن کسب و کارمان را، همواره و با سرعت متناسبی پیش ببریم.

شما چه ایده و برنامه‌ای را برای تامین سرمایه و مخارج جانبی استارت آپ و کسب و کارتان در نظر گرفته اید؟
ایده , ثبت ایده, مبل ایده, وزن ایده ال, زندگی ایده ال, سایت ایده, پارس ایده بنیان, ایده گستر, مدرسه ایده, ایده برتر پارسیان, ایده پردازی, نمایشگاه مبل ایده, مبلمان ایده, بورس ایده, ایده در معماری, ایده های نو, ایده های جالب, ایده های زیبا, ایده های جدید, ایده های عاشقانه, ایده های برتر, ایده های تبلیغاتی, ایده های معماری, ایده های کاری, ایده های کارافرینی, ایده های شغلی, ایده های تجاری, جشنواره ملی ایده های برتر?!!
- بابک بنیادی -

آمار سایت

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

امکانات سایت

تغییر تم


انتخاب رنگ تم

سبک کانتینر

انتخاب الگوی پس زمینه